Za Renesanso je značilno to, da so se umetniki začeli zanimati za človeško telo. Opustili so srednjeveški način upodabljanja, ki je bil bolj neoseben, idealističen. Razvili so bolj realističen, bolj naraven slog. V Renesansi se je razvila tudi perspektiva.
Duša in telo
OdgovoriIzbrišiNeli
Poudarjala je skladnost duse, telesa in razuma.
OdgovoriIzbriši@Zala98
Duša,razum,telo
OdgovoriIzbrišiPia
Znanje, duša in telo
OdgovoriIzbrišiEva
Se strinjam z zgornjimi komentarji
OdgovoriIzbrišiZa Renesanso je značilno to, da so se umetniki začeli zanimati za človeško telo. Opustili so srednjeveški način upodabljanja, ki je bil bolj neoseben, idealističen. Razvili so bolj realističen, bolj naraven slog. V Renesansi se je razvila tudi perspektiva.
OdgovoriIzbriši