Kaj je značilno za Renesanso?

Komentarji

  1. Poudarjala je skladnost duse, telesa in razuma.
    @Zala98

    OdgovoriIzbriši
  2. Duša,razum,telo
    Pia

    OdgovoriIzbriši
  3. Znanje, duša in telo

    Eva

    OdgovoriIzbriši
  4. Se strinjam z zgornjimi komentarji

    OdgovoriIzbriši
  5. Za Renesanso je značilno to, da so se umetniki začeli zanimati za človeško telo. Opustili so srednjeveški način upodabljanja, ki je bil bolj neoseben, idealističen. Razvili so bolj realističen, bolj naraven slog. V Renesansi se je razvila tudi perspektiva.

    OdgovoriIzbriši

Objavite komentar

Priljubljene objave iz tega spletnega dnevnika